Puchar Polski XC Wałbrzych [6.05.2017]

Posted on Posted in Bez kategorii

Maciek Zielonka 2. miejsce w wyścigu Masters

W tym roku postanowiłem skupić się na większości lokalnych imprez, ale dodatkowym założeniem jest start w kilku edycjach Pucharu Polski XC. Uwielbiam trudne trasy i wymagające wyścigi, dlatego musiałem pojawić się na wyścigu w Wałbrzychu. Na zawody pojechałem z licencją Masters.

Od startu tempo było zabójcze. Na pierwszej prostej prędkość dobiła do 45km/h, wszystkim brakowało przełożeń! Pełen gaz utrzymywał się nawet na pierwszych podjazdach. Na rundę udało mi się wjechać w czubie grupy, która wcale nie malała. Dopiero stromy zjazd po korzeniach i ostre zakręty lekko wyklarowały sytuację.

Po okrążeniu z sekcjami dropów, kamieniami i błotnistymi podjazdami zostało nas 4. Kolejne skoki i rwane tempo spowodowały, że w końcówce wyścigu walczyłem z Krystianem Pirógiem i Remkiem Ciokiem. Na jednym z podjazdów Remigiusz skutecznie zaatakował. Ja z niewielką stratą utrzymywałem się na 3. pozycji. Na początku ostatniego okrążenia dogoniłem i zaatakowałem Krystiana. Krew zagotowała się w żyłach i udało mi się uzyskać kilkanaście metrów przewagi. Pierwszy raz od dłuższego czasu mój pulsometr wyświetlał 190 ud/min. Rywal nie odpuszczał i cały czas był bardzo blisko! Na szczęście moje nogi cały czas kręciły i dowiozłem drugie miejsce. Dziękuję rywalom za wyrównaną walkę! Różnice na mecie były bardzo niewielkie. Oby więcej takich tras i świetnie przygotowanych imprez!

 

18337350_1298223386897889_1000154063_n

fot. http://www.goralenastart.eu/

 

ziel