Bytowski Maraton Rowerowy MTB [22.10.2016]

Posted on Posted in news

Tydzień temu Maratonem w Gdyni, teoretycznie zakończyliśmy sezon. Tylko teoretycznie. Tymczasem nasi dwaj zawodnicy właśnie wrócili z kolejnego wyścigu… z dwoma medalami. Łukasz Derheld i Tomek Repiński walczyli na dystansie 62km Bytowskiego Maratonu Rowerowego MTB 2016. Szybka, szeroka trasa, z kilkoma bardziej wymagającymi podjazdami i sporą ilością błota była odpowiednia na tą porę roku i podsumowanie dużej ilości tegorocznych startów.

Po uformowaniu dziesięcioosobowej czołówki na pierwszej rundzie nasi zawodnicy próbowali naprzemiennie skakać i atakować rywali. Cały czas czujnością i zimną krwią wykazywał się jednak Krzysztof Krzywy, który odjechał wraz z Łukaszem na 10km przed metą i dołożył naszemu zawodnikowi kilkanaście centymetrów na kresce. Zabrakło naprawdę niewiele, ale minimalna przegrana z takim zawodnikiem to żaden wstyd. Na trzecim miejscu do mety dojechał Tomek.

Tym samym do naszej medalowej kolekcji dołożyliśmy zatem srebro i brąz oraz odpowiednio złoto i srebro w kategorii M2. Dziękujemy Andrzejowi Kaiserowi za zaproszenie na dobrze zorganizowany wyścig. Tym razem to już naprawdę koniec sezonu startowego! Chyba.

img_7784
Szybkie i szerokie fragmenty trasy spowodowały utworzenie się sporej grupy prowadzącej.

 

 

img_0570
Nie przeszkadzało to naszym zawodnikom w naprzemiennych atakach i w szarpaniu czołówki.

 

 

img_0802
O zwycięstwie w wyścigu zadecydował ostry finisz. Zabrakło niewiele.

 

 

img_0806
Repa tym razem do decydującej walki wypuścił kolegę z drużyny. Sam zameldował się mecie na trzecim miejscu.

 

 

img_0880
Do naszej kolekcji EDF Trek Gdynia 2016 dołożyliśmy kolejne medale.

 

 

 

Autorem zdjęć jest Maciej Reca. Zapraszamy do jego galerii. Dzięki!

Łukasz Derheld 2 (1M2)

Tomasz Repiński 3 (2M2)

pełne wyniki: http://timepro.pl/wp-content/uploads/2016/10/bytow2016.pdf